GLCVYTL arrow_upward info
English search

Yönetim Kurulu

Murat ÖZYEĞİN

1976 doğumlu Murat ÖZYEĞİN, Carnegie Mellon Üniversitesi’nde Endüstri Yönetimi ve Ekonomi Bölümlerinden mezun olduktan sonra 1997-2001 yılları arasında yatırım bankası Bear Stearns’de gelişmekte olan piyasalar ve şirket alım satımlarıyla ilgili birçok projede görev almıştır. Sonrasında 2003 yılında Harvard Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamlamış ve Fiba Grubuna katılmıştır. Şirket’te kuruluşundan itibaren Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Hasan TENGİZ

1956 doğumlu Hasan TENGİZ, Ortadoğu Teknik Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur. 1980-1996 yılları arasında Türk Dış Ticaret Bankası’nda Müfettiş, Krediler Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra 1996 yılında Görevli Yönetim Kurulu Üyesi olarak Türk Ekonomi Bankası’na katılmıştır. TEB’deki görevinden 2000 yılında ayrılan Hasan TENGİZ, 2001-2005 yılları arasında TMSF Tahsilat Dairesi Başkanı olarak BDDK’da görev almıştır. Şirket’in hali hazırda Yönetim Kurulu Başkan Vekili’dir.

Mehmet GÜLEŞCİ

1962 doğumlu Mehmet GÜLEŞCİ, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı fakültede yüksek lisans yapmıştır. 1984-1996 yılları arasında Ernst&Young'da sorumlu ortak olarak İstanbul ve Boston ofislerinde çalışmış olup Türkiye'den ve ABD Massachusetts'den CPA belgeleri almıştır. 1997 yılında Finansbank’a Mali Kontrol ve Planlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katılmış ve 2009 yılı sonuna kadar Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi olarak görev yapmıştır. Şu anda Fiba Grubu'nda Grup CFO görevini yürütmekte olup grubun yurt dışı ve yurt içi finans ve finans dışı yatırımlarının yönetim kurullarında yer almaktadır.

Zehra Sezin ÜNLÜDOĞAN

1979 doğumlu Zehra Sezin ÜNLÜDOĞAN 2000 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ana dal ve Ekonomi yan dal programlarından mezun olmuştur. 2000-2002 yılları arasında Citibank Kurumsal Bankacılık'ta, 2002-2004 yılları arasında McKinsey&Co yönetim danışmanlığı şirketinde çalışmıştır. 2004-2006 yıllarında Finansbank İş Geliştirme ve Strateji biriminde çalıştıktan sonra 2006-2010 arasında Fiba Kapital'de Proje Yöneticisi olarak görev almıştır. 2007 yılında INSEAD'da MBA programını tamamlamıştır. 2010 yılında Girişim Varlık Yönetimi A.Ş.’de Bireysel Tahsilat Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. Devir alınan Güven Varlık dahil 2016 yılından itibaren ve Şirket’in de kuruluşundan itibaren Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Demet ÖZDEMİR

Demet Özdemir, Arthur Andersen ile başlayan ve son 15 yılını Kurumsal Finansman Kıdemli Şirket Ortağı olarak geçirdiği EY (Ernst&Young)’daki yaklaşık 30 yıllık kariyer hayatı süresince, 1000’e yakın yerli ve uluslararası şirkete birleşme, satın alma, halka arz, yeniden yapılanma ve finansal danışmanlık hizmetleri vermiştir. EY Türkiye ve Orta ve Güney Doğu Avrupa bölgesinde Özel Sermaye Fonları (Private Equity) Sektör Lideri ve Kurumsal Finansman Ortağı olarak Özdemir, başta finans, enerji ve altyapı, perakende, tüketici ürünleri ve servis sektörlerinde önemli projelere liderlik etmiştir.Cinsiyet eşitliği ve kadının iş hayatında güçlenmesi konusunda aktif çalışmalar yürüten Demet Özdemir, EY Global İş Kadınları Danışma Kurulu Üyesi, EY Women Fast Forward ve Women3 Forumu Yönetim Komitesi üyesi, ayrıca EY Girişimci Kadın Liderler (EWW) Programını hayata geçiren EMEIA Lideri olmuştur. ODTÜ İşletme mezunu olan Özdemir’in, London School of Economics’ten Uluslararası Finans konusunda lisans üstü diploması vardır. Demet Özdemir, SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne göre bağımsız üye niteliğini taşımakta olup bağımsızlık beyanı ekte yer almaktadır. Gelecek Varlık Yönetimi A.Ş. ve ilişkili tarafları ile herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır.

Orkun OĞUZ

Orkun Oğuz teknoloji alanında girişimcilik, büyük çaplı dijital dönüşüm, uluslararası genişleme ve yeni teknoloji uygulamalarının geliştirilmesi alanında Türkiye’nin yanı sıra EMEA ve ABD bölgelerinde 20 yıldan uzun süreyi kapsayan global iş tecrübesine sahiptir. Halen merkezi Silikon Vadisi’nde bulunan CY Vision Inc. şirketinin kurucu ortaklarından biri ve genel müdürüdür. Günümüzün önemli teknoloji trendleri olan artırılmış gerçeklik (AR), sanal gerçeklik (VR) , yapay zeka (AI) gibi alanlarda yerel ve uluslararası tecrübeye sahiptir. 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümünden mezun olmuş, sonrasında University of Georgia’da MBA eğitimini tamamlamıştır. Harvard Üniversite’sinde Dijital Dönüşüm programını tamamlayan Orkun Oğuz, Fordham University- New York (2012) ve sonrasında Bilgi University - Istanbul (2015-2016)’da master seviyesinde Analitik Pazarlama ve Strateji (CRM) ve Bankacılık & Pazarlama dersleri vermiştir. Orkun Oğuz, SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne göre bağımsız üye niteliğini taşımaktadır. Gelecek Varlık Yönetimi A.Ş. ve ilişkili tarafları ile herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır.

Neden Yatırım Yapmalıyım?

Başarılı tahsilat yönetimi ve tüm segmentlerde yüksek performans.

Daha fazla