GLCVYTL arrow_upward info
English search

Yönetim Kurulu Başkanı'nın Mesajı

Değerli hissedarlarımız, kıymetli iş ortaklarımız ve çalışma arkadaşlarımız,

Fiba Grubu olarak 15 yıl sonra sermaye piyasalarına dönmenin heyecanını yaşıyoruz. Bu dönemde halka arz olan ilk şirketimizi, sektörünün lider kuruluşu olan Gelecek Varlık olarak belirleyip 2021 yılında uzun süredir planlı bir şekilde hazırlandığımız halka arzımızı başarıyla gerçekleştirdik. Gelecek Varlık’ın toplam sermayesinin %18,9’unu temsil eden 26.400.000 TL nominal değerli payları halka arz edilerek 21 Ekim 2021 itibarıyla şirket hisseleri Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. Borsa İstanbul'da yatırımcıların güven duyduğu bir şirketler topluluğu olan Fiba Grubu'nun yanında, ülkemizin finansal sisteminin sağlıklı bir şekilde varlığını sürdürebilmesine büyük katkı sunan bir sektörü temsil edeceğiz.

Varlık yönetimi şirketleri olarak, banka ve diğer finans kuruluşlarının tahsili gecikmiş bireysel ve ticari alacak portföylerini devralarakborçların çözümlenmesi alanında önemli bir görev üstleniyoruz. Organizasyonel ve kurumsal esnekliğimiz sayesinde, bireysel, kobi ve ticari dahil her segmenti içeren kredilerde hem alacakların tasfiyesi hem de finansal ve operasyonel olarak yeniden yapılandırma konularında çözümler üretiyoruz. Ekonomideki daralmaları aşmak üzere kredi genişlemelerinin yaşandığı geçiş dönemlerinin ardından finans sektöründe yaşanan toparlanma süreçleri, varlık yönetim şirketleri için büyük fırsatlar sunuyor. Sektörümüzün önündeki büyüme potansiyelini, bundan sonra da en verimli şekilde kullanmaya çalışacağız.

BDDK’ya bağlı bir kurum olarak bugüne kadar titizlikle inşa ettiğimiz şeffaf yönetim yapımızı güçlü şekilde devam ettirerek Borsa İstanbul'da var olmanın sorumluluğu ve yatırımcılarımızın desteğiyle birlikte, daha fazla kişi ve kurumu finansal özgürlüğüne kavuşturmayı ve sektördeki pozisyonumuzu güçlendirmeyi hedefliyoruz.

Yeniliği ve paydaşlarımıza fayda sağlayacak her türlü çalışmayı en verimli şekilde ilerleterek dijitalleşme çalışmalarımızda hızla yol kat ediyoruz. Teknoloji ve iş modellerinde yaşanan her türlü gelişmeyi ve yeniliği yakından takip ediyor, süreçlerimize ve iş modellerimize uygulamayı önemsiyoruz.

2022’nin ilk 9 ayında tüm paydaşlarının ihtiyaçlarını merkeze koyarak faaliyetlerini kesintisiz sürdüren şirketimiz, güçlü performansını ve büyümesini sağlıklı bir şekilde sürdürüyor Önümüzdeki dönemde de öncelikli başlıklarımız yine operasyonel karlılık ve güçlü nakit akışı hedefleyen, etkin bir finansal yönetimin yanı sıra dijitalleşme, kurumsal yönetim ve sürdürülebilirlik çalışmalarımızda daha da ilerlemek olacak.

Büyüme ivmesinin önümüzdeki dönemde hız kazanarak artacağına inandığım varlık yönetimi sektörünün güçlenen sermaye yapısıyla gerçek potansiyelini değerlendireceğine, Gelecek Varlık’ın Borsa İstanbul'un güçlü ekosistemi içinde en beğenilen kurumlardan biri olacağına inanıyorum. Bu düşüncelerle Gelecek Varlık'ın çalışmalarına katkı sağlayan, bizlere inanan, güvenen, birlikte nice başarılara imza atacağımıza inandığım tüm paydaşlarımıza, hissedarlarımıza ve çalışanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Saygılarımla,
Murat ÖZYEĞİN
Yönetim Kurulu Başkanı

 

Neden Yatırım Yapmalıyım?

Başarılı tahsilat yönetimi ve tüm segmentlerde yüksek performans.

Daha fazla